KURUMSAL

HAKKIMIZDA

Floreks gıda tarım ,peyzaj ithalat ve ihrecat ltd. şirketi , Asya lale nin partner firması olarak 2009 yılında kurulmustur.
Faaliyet yeri , Konya ya 60.Km uzaklığında karatay ileçesine bağlı ismil mahallesi sınırları içerisindedir.
Peyzaj ve süpermarketlere yönelik süsbitkileri üretimi ,ithalatı ve ihracatı yanı sıra tarım ürünleri ve hayvancılık alanında faaliyetlerini yürütmektedir.
Geniş alanlarda konservelik tatlı mısır üretim kapasitesi İLE Türkiye de üretim liderliğini sürdürmektedir.
Tatlı mısır ekimleri Nisan ayının başından Temmuz ayına kadar kademeli olarak ekilmekte , Temmuz başından Ekim 15 tarihleri arasında hasat işlemi gerçekleşmektedir.
Günlük ortalama 200 ton hasat kapasitesine sahip ,taze tatlı mısır için özel hasat makinesi  ile ülkemizin önde gelen gıda fabrikaları ,süpermarketler ve perakendecilere ulaştırılmaktadır
İşletmenin tarımsal alanlarının  %80 i centre pivot ve lineer pivot otamatik sulama sistmeleri ile yapılmaktadır,bitkilerin ihtiyacı olan besinlerinin bir çoğu sulama sistemleri ile verilmektedir.
Konya da , İyi tarım uygulaması sertifikasına ilk  sahip olan firmalardan biri olan Floreks tarım , kullandığı ilaç,gübre ve besin elemenlerini doğru şekilde yaparak özellikle ülkemizin önde gelen süpermarket zincirleri ve perakendecilere güvenilir tarım ürünlerini göndermektedir.
Floreks tarım , hayvancılık alanında 2009 yılında , türkiye deki tigem işletmelerinden ve Almanya daki merinos koyun işletmelerinden getirilmiş damızlık koyunlar ile üretime başlamıştır.
Hayvancılık işletmesini 10000 başlık damızlık merinos koyun kapasitesini dolduran işletme , 2020 yılı sonu itibari ile yeni 15000 başlık damızlık merinos işletmesini faaliyete geçirecektir.
Ülkemizde model tarım işletmelerinden biri hale gelen Floreks tarım , yurt içi ve yurtdışından gelen tarım ve hayvancılık sektöründeki profesyonel firmalar ve tarım sektöründeki bilim adamlarını ağırlayarak bilgi alışverişinde bulunmaktadır.
Yeni ve güçlü türkiye tarımında büyük rol almak için,Tarımda arge ve inovasyona büyük önem vermektedir.
Türkiye için her zaman üreten ,farklı üretim modelleri ve ülkemizin üretim ve ithalat açığını kapatmaya son gücüyle çabalayan Floreks , çalışmalarına hız kesmeden devam edecektir.
 
BİZE ULAŞIN
Alavardı Mah.Seçilmişler Sok.no:4 Meram/KONYA
© Tüm Hakları Saklıdır. Floreks Tarım ve Peyzaj Ürünleri